Grupi 403Grupi 403

  • Added on: Sep 10th, 2016 by BeharJR

4:37
4:35
6:52
4:03
4:53
4:17
4:00
4:57
5:07
3:47
4:48
4:57

Uploaded by:

BeharJR

  • Followers: 0
  • Uploads: 1

album Description:

Këndon kryesisht: Pop-Rock 403 është një grup muzikor i njohur. Grupi 403 eshte pjese e gjenerates se Rockut Kosovar te viteve 80’, e cila njihet edhe si koha me e ndritur ne krijimtarine rock ne Kosove. Grupi 403 u formua në vitin 1981 nga Mentor Gjurgjiali (bas), Fatmir Zajmi (bateri) dhe Naim Osmani (kitarë). Bendit më vonë, pas kryerjes së shërbimit ushtarak, i bashkohet Hektor Gjurgjiali (vokal dhe kitarë), Arben Godanca (kitarë) dhe Veton Orana (sint).

BeharJR has no other uploads.

0:00 / 0:00